איטום בסנפלינג

איטום בסנפלינג
איטום בסנפלינג

כשאומרים סנפלינג, אנשים רבים יחשבו קודם כל על ספורט אתגרי. אבל סנפלינג הוא גם אמצעי מצוין לתיקון קירות חיצוניים במבנים גבוהים, מקומות צרים או פירים. זה נכון במיוחד לתיקונים שדורשים זמן, דיוק ומומחיות, כמו איטום מפני רטיבות, נזילות, סדקים ועובש.

אמנם אפשר לבצע איטום בקירות גבוהים בכמה שיטות, כמו שימוש בפיגומים או בבמת הרמה, אבל איטום בסנפלינג הוא דרך טובה ויעילה יותר לבצע עבודת איטום בגובה. יחד עם זאת, בדומה לספורט האתגרי, איטום בגובה הוא תהליך עם פוטנציאל לסיכון, שמצריך ניסיון ומיומנות, בנוסף ליכולת לעבוד במקומות גבוהים. לכן, חשוב שמי שיבצע את העבודות יהיה בעל מקצוע שעובד בתחום הרבה שנים, ועם מיומנות גבוהה שתאפשר לו לבצע עבודות איטום בגובה בסיכון מינימלי.
כדי להבין מדוע עבודות איטום בסנפלינג כל כך יעילות, למרות האתגר, כדאי להכיר את תהליך העבודה, באילו טכניקות ובאילו חומרים משתמשים.

כיצד מתבצע התהליך של איטום בסנפלינג

כשחושבים על עבודות איטום בסנפלינג, מה שעולה בראש הוא אדם המחובר לרתמות ומשתלשל מגג בניין. זה נכון, אבל זו אינה כל התמונה. התהליך הרבה יותר ארוך ומורכב. הוא אורך בין 5 שעות למספר ימים, וכולל חמישה שלבים.
בשלב הראשון, יש צורך לזהות את מקור הנזילה. שלב זה יחסית מורכב, ויש צורך להתייעץ עם איש איטום בעל ניסיון באיתור נזילות. אך זה חשוב ואף הכרחי. אחרת אתם לא יודעים בוודאות שהטיפול שלכם יעבוד.

בשלב השני, מחברים בולטים בגג. איש האיטום קודח שני חורים בגג, ומחבר אליהם חבלים. זאת כדי שאיש האיטום יוכל להיתלות עליהם בזמן הטיפול. אם יש לכם כבר הכנה לסנפלינג בגג, אין צורך לקדוח דבר.
בשלב השלישי, מנקים את הקיר עם העובש ומפרקים אותו חיצונית: מפרקים את הטיח וממסים את הצבע. זאת במידה ויש רטיבות על הקיר במשך זמן רב.
בשלב הרביעי, איטום בסנפלינג. איש האיטום משתלשל למטה עם תיק שמלא בציוד איטום בגובה, כולל דלי ומברשת. הוא מורח את חומרי האיטום, אוטם את החור, ומשאיר את הבניין מוגן מאותו רגע להרבה שנים. זמן ההתייבשות של האיטום הוא בין שעות ספורות לכמה ימים, תלוי במזג האוויר.

יש כל מיני סוגים של חומרי איטום לקירות גבוהים. חומרי האיטום בהם משתמשים למקומות גבוהים הם חומרי איטום אקריליים או פוליאוריטניים, לפי הבניין ומצבו, בהתאם לשיקול הדעת של איש המקצוע.
בשלב החמישי, בקרת איכות. מוודאים שהאיטום בוצע בצורה תקינה ומדויקת, שלא נותרו חורים חשופים או שמקור הנזילה לא טופל, ושלא צריך לבצע תיקונים. עוד בדיקה שהכול נקי ומסודר, וזהו. העבודה הסתיימה בהצלחה.

מתי צריך לבצע עבודות איטום בסנפלינג

קירות חיצוניים בבניינים מפתחים עם הזמן סדקים, רטיבות ועובש. במקרה כזה, חידוש של צבע חיצוני לא יעזור. הרטיבות יכולה לחלחל פנימה, לשכבות העמוקות יותר בתוך מבנה הקיר, ואז לפגוע בקיר בצורה חמורה. כדי למנוע זאת מראש, או כדי לצמצם את הפגיעה במקרה שכבר יש רטיבות, אוטמים את הקירות מלמטה למעלה.

עבודות איטום בגובה, במיוחד בבניינים גבוהים, זה אתגר. האתגר הראשון הוא להגיע לראש קירות הבניין. איטום הוא תהליך שלוקח זמן, ומצריך מגע ישיר עם שטח הקיר אותו אוטמים. יש כמה פתרונות אפשריים לאתגר, כמו שימוש במנוף או רמפה, אבל בבניין גבוה מאוד, הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא איטום בסנפלינג.

עבודות איטום באמצעות סנפלינג נעשות רק בקירות שמי גשמים נוטים לחדור אליהם, או בקירות שכבר ניתן למצוא בהם התפוררות או כתמי עובש. המקרים בהם איטום זה אפקטיבי הם איטום סדקים בקיר חיצוני, איטום של מערכות ניקוז וצנרת, איטום חלונות ומרפסות, איטום חורים וכו'.

איטום בסנפלינג אבחון וטיפול

לא תמיד פשוט לאתר את מקור בעיית הנזילה. הוא יכול להיות נסתר מהעין. חברות איטום מתקדמות משתמשות כיום בטכנולוגיות מתקדמות ומכשור מיוחד, שמאפשר להם לאתר ולזהות באופן מדויק את מקורה של בעיית הנזילה וההיקף שלה, כל זה בלי לפגוע במבנה עצמו. רק אז אפשר להתחיל לטפל באמת בבעיית הנזילה מהשורש.

לבחור חברת עבודות איטום בסנפלינג שתתאים לך

איזו חברת איטום בסנפלינג תתאים לך? כדי לענות על השאלה, יש לשים לב לפרמטרים הבאים.
ראשית, העובדים. חברה העוסקת באיטום בסנפלינג צריכה להציע אנשי מקצוע אמינים, אחראים ומיומנים, שבאים עם הרבה ידע, הכשרה וניסיון בתחום זה. רק חברה כזו תפעל באופן יעיל ביותר לאיתור הבעיה, ותשתמש במכשור המתקדם ביותר כדי לתקן אותה.
שנית, חשוב שחברה כזו תעבוד בהתאם לדרישות החוק והתקן, עם עובדים שמורשים על פי חוק לעבוד בגובה, ויודעים איך לבצע איטום בגובה.
הפרמטר השלישי שחשוב לשים לב אליו הוא המחיר. חברה שמתאימה לך תציע הצעת מחיר הוגנת, שכוללת גם ביטוח מקיף ואחריות שמכסה כל בעיה.

מתי וכל כמה זמן צריך לעשות איטום

כדאי לבצע איטום בקיץ, כשיבש. בחורף כבר מאוחר מדי. יורדים גשמים, שמפריעים לאיטום החדש, ונמצאים בינו לבין הקירות. המים מחלחלים פנימה, לתוך הסדקים שבקירות, מחלישים את המבנה ואת היציבות שלו. בנוסף, הגשמים מונעים מחומרי האיטום השונים להתייבש, להתחזק ולהיצמד לקירות.

מה הם היתרונות של איטום בסנפלינג שלנו

חברת שמיים עבודות בגובה מציעה שירות איטום באמצעות סנפלינג. היתרון שלנו הוא שאנחנו מעסיקים אנשי מקצוע מסוגים שונים שהתמחו בסנפלינג, ובעבודה בגבהים שונים, כולל בגובה רב. בין אנשי המקצוע ניתן לכלול גם משקמי מבנים וגם מנקי חלונות בגובה רב.
המקצועיות של אנשי הצוות שלנו משתלבת בשמירה על תקנות הבטיחות, כדי להגן על בטיחותם ועל שלמות הפרויקט.

האם עבודות איטום בסנפלינג הוא פתרון יעיל

סנפלינג הוא פתרון יעיל מאוד לבעיית הרטיבות בבניינים גבוהים משתי סיבות.
ראשית, אנשי המקצוע יכולים להגיע לאזורים שקשה להגיע אליהם במהירות, וזה בלי פיגומים או מנופים שעולים הרבה כסף ולוקחים זמן.
שנית, כאשר מדובר באנשי מקצוע מיומנים, העבודה גם בטוחה, והאיטום נעשה מהר, תוך צמצום האפשרות לתאונות ופציעות.

איך בוחרים חברה מקצועית לביצוע עבודות איטום בסנפלינג

כדי לבחור חברה מקצועית לביצוע איטום בסנפלינג, כדאי לבדוק שהיא מחזיקה את האישורים, הרישיונות והביטוחים המתאימים. זה מאפשר לכם לדעת שבחרתם חברה רצינית, המחזיקה אנשי מקצוע שלמדו והוכשרו בתחום, ודואגת לאיכות עבודתה.
עוד חשוב לשים לב שמדובר בחברה ותיקה, שיש לה המלצות וקבלות על עבודה טובה בעבר. כך תוכלו לוודא שמדובר בחברה אמינה ומקצועית.

מחיר של עבודות איטום בגובה (משתנה מפרויקט לפרויקט)

עבודות איטום בגובה הן עניין מורכב מאוד. כל פרויקט עומד בפני עצמו: לפי סוג המבנה, הנזק הפוטנציאלי או הממשי וכד'. סוג החומרים משתנה, הסיכון, השימוש במכשור. לכן, כל פרויקט יתומחר בהתאם.

איטום בגובה
איטום בגובה

שמיים עבודות בגובה: מומחים מספר אחת לאיטום בסנפלינג

מחפשים חברת איטום בגובה? שמיים עבודות בגובה היא חברה ותיקה, המציעה מאז שנת 2000 את המומחים הטובים ביותר והמומלצים ביותר לאיטום בגובה באמצעות סנפלינג. אצלנו תמצאו את אנשי מקצוע מיומנים, מוסמכים ומוכשרים, שיודעים להשתמש במכשור המתקדם ביותר. זאת, כדי לשמור על עבודות איטום בגובה ברמה גבוהה.
כחברה אמינה ועם ניסיון, אנחנו מחויבים לתת את השירות הכי טוב, מקצועי ואיכותי, בלי לוותר על ביטחון העובדים שלנו, תוך כדי שמירה על תפעול הפרויקט בצורה חלקה.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם