צביעה חיצונית בסנפלינג לעומת פיגומים

צביעה חיצונית בסנפלינג לעומת פיגומים
צביעה חיצונית בסנפלינג לעומת פיגומים

עבודת צביעה, מתחלקת במקרים רבים לשני חלקים. צביעה פנימית, כזו המתבצעת בתוך המבנה, וצביעה חיצונית כזו המתבצעת בחזית המבנה. כשמחליטים לצבוע מבנה מסוים בחלקו החיצוני, אזי שיש צורך לבחון בין שתי אופציות לאופן בו זה יתבצע. עבודה בסנפלינג או פיגומים.

במאמר זה נסביר על כל אחת מהאופציות וכן נסביר איזו מבין האפשרויות עדיפה. צריך לקחת בחשבון, שעלינו להחליט מראש על הדברים האלה, בשביל שנוכל בסופו של דבר לייצר תוכנית עבודה נכונה, כזו שתאפשר לנו לצבוע את המבנה כפי שאנחנו רוצים, באופן יעיל, אפקטיבי, וכן באופן חסכוני.

לפני שנסביר על כל אחת מהאופציות, חשוב לציין, שבמקרים מסוימים גם בחלק הפנימי של המבנה אפשר להשתמש בשתי האופציות, למרות שברוב המקרים נהוג להשתמש בשיטת הפיגומים או בסולמות. במבנים בהם יש תקרות מאוד גבוהות (סגנון בנייה שהיה נפוץ מאוד בהיסטוריה הרחוקה), אז במידה וניתן, אפשר להשתמש בסנפלינג.

מה זו צביעה בסנפלינג ומה זו צביעה בפיגומים?

הרעיון של עבודות צביעה בסנפלינג הוא מאוד פשוט. הצבעים משלשלים חבלים מקצה המבנה אל הקרקע, ומשתלשלים בעזרתם לאורך הבניין, ובכל מקום הם יכולים לעצור ולצבוע אותו. באופן טבעי, הם יתחילו את התהליך מלמעלה עד שירדו אל הקרקע. סביר להניח שבאזור קרוב לאדמה, הם כבר יוותרו על האופציה הזאת וישתמשו באמצעים אחרים, פשוטים ונוחים יותר.

שיטה של עבודה בסנפלינג היא מאוד נוחה, נחשבת יעילה ובטוחה. נהוג להשתמש בשיטה זו לא רק לצורך צביעה אלא גם לצרכים אחרים, למשל, לצורך ניקיון, תיקונים, תלייה והסרה של שלטים ועוד. זו שיטה שתופסת תאוצה בשנים האחרונות, הרבה מאוד בזכות העובדה שהיא חסכונית ויעילה.

פיגומים לעומת זאת, היא שיטה מיושנת יותר שנהוג להשתמש בה לעבודות צביעה וכן לעבודות אחרות. מדובר על שיטה המחייבת את הצבעים להתקין פיגומים ליד הקיר אותו מבקשים לצבוע. הצבעים יכולים לעבור מחלק לחלק, בין אם זה דרך הפיגומים, ובין אם זה מהחלונות אל הפיגום שבחוץ.

שיטת הפיגומים היא מקובלת לא רק לצורכי צבעים אלא להיבטים שונים בתהליכי בניין ושיפוצים. כמעט בכל פרויקט בנייה, אנחנו יכולים למצוא פיגומים מסוגים שונים, אשר בעזרתם יכולים פועלים ובעלי מקצוע לעבור ממקום למקום בצורה נוחה ובטוחה.

איזו מבין השיטות עדיפה?

למרות שנהוג יותר להשתמש בשיטה של פיגומים, שכן מרבית בעלי המקצוע ומרבית הלקוחות שנעזרים בהם, מכירים ורגילים יותר לשיטה זו, עדיין, שיטת סנפלינג היא עדיפה ויכולה לייצר תהליך עבודה הרבה יותר אפקטיבי ונכון.

יש לכך מספר הסברים:

הסבר ראשון, שיטת צביעה בסנפלינג היא הרבה יותר נוחה, פשוטה וקלה. היא לא דורשת הרבה ציור ולא מחייבת תהליך הכנה מוקדם ארוך מדי. אפשר לנהל את התהליך בצורה הרבה יותר יעילה ומסודרת, ולחסוך לא מעט זמן וכסף.

הסבר שני, מדובר בשיטה שלא פוגעת באיכות ושגרת החיים של הדיירים במקום. פיגומים מחייבים שינוי מסוים של האזור, הם יכולים להפריע לתפקוד החיים הרגיל של הדיירים במקום. לעומת זאת, סנפלינג לא משפיע, בוודאי לא באופן דומה.

הסבר שלישי, מדובר על שיטה חסכונית יותר. בשביל להתקין פיגומים יש לשכור אותם, לשלם על החומר ועל העבודה. לעומת זאת, אם אנחנו בוחרים להשתמש בשיטת סנפלינג, אזי שמלבד תשלום על העסקת בעלי מקצוע, אין הוצאות נוספות. זה יכול להשפיע משמעותית על עלויות העסקה.

הסבר רביעי, באמצעות סנפלינג הרבה יותר להגיע לכל מקום, לייצר תהליך עבודה נכון ומדויק, ובוודאי הרבה יותר קל ופשוט לצבוע את המבנה כמו שאנחנו רוצים.

הסבר חמישי, במובנים מסוימים זה גם יותר תחושה הרבה יותר נעימה. כשמקימים פיגומים מחוץ למבנה, זה משפיע על העיצוב של המקום ויכול להשפיע על האווירה למשך זמן. לעומת זאת, עבודה בסנפלינג לא משפיעה כהוא זה, לא על העיצוב ולא על האווירה.

חשוב להבהיר, לא כל אחד יכול לבצע עבודות בסנפלינג אלא רק מי שיש לו רישיון ויש לו הכשרה וידע בתחום. היום הרבה מאוד צעירים בוחרים לעסוק בתחום, וישנן הרבה מאוד חברות המספקות שירותים בתחום זה. לכן קל מאוד למצוא בעלי מקצוע עם ניסיון, ידע והכשרה, אשר יכולים לספק לנו שירות צביעה באמצעות סנפלינג.

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים בנושא:
יתרונות עבודה בסנפלינג לשיפוץ חיצוני
יתרונות עבודה בסנפלינג לשיפוץ חיצוני

תהליך שיפוץ של מבנה מחייב תכנון מוקדם, שימוש באמצעים מגוונים, וכן הוא דורש התאמות רלוונטיות למבנה בו מתבצע השיפוץ. לכן, במקרים מסוימים הוא ייערך באמצעות עבודות בגובה, קרי עבודה באמצעות סנפלינג. הרעיון של עבודות בגבוה הוא איננו חדש. מאז

להמשך קריאה »
איך מנקים חלונות בגובה ומה הן הסכנות
איך מנקים חלונות בגובה ומה הן הסכנות

ניקוי חלונות בגובה יכול להיות משימה מאתגרת ומסוכנת, אך חיוני לשמור על הניקיון והאסתטיקה של המבנה. בין אם אתם גרים בבית רב קומות או עובדים בבניין משרדים רב קומות, יש חשיבות מכרעת ללמוד כיצד לנקות חלונות בגובה בבטחה. מאמר

להמשך קריאה »
תקנות עבודה בגובה משרד התמ"ת
תקנות עבודה בגובה משרד התמ"ת

כל מי שעובד מעל גובה של שני מטרים חייב לעבור קורס עבודה בגובה ולעמוד בתקנים הבטיחותיים כדי לעבוד בצורה בטוחה. מסתבר כי תאונות עבודה רבות נגרמו כתוצאה מעבודה לא נכונה בגובה, ולכן דרישת התקן היא ללא ספק יעילה עבור

להמשך קריאה »