תקנות עבודה בגובה משרד התמ"ת

תקנות עבודה בגובה משרד התמ"ת
תקנות עבודה בגובה משרד התמ"ת

כל מי שעובד מעל גובה של שני מטרים חייב לעבור קורס עבודה בגובה ולעמוד בתקנים הבטיחותיים כדי לעבוד בצורה בטוחה. מסתבר כי תאונות עבודה רבות נגרמו כתוצאה מעבודה לא נכונה בגובה, ולכן דרישת התקן היא ללא ספק יעילה עבור העובדים.

את הקורס ולימוד תקנות עבודה בגובה משרד התמ"ת ניתן למצוא בבתי ספר רבים הפרוסים ברחבי הארץ ובהם מדריכים מקצועיים ומוסמכים להעביר את החומר הנלמד ובסופו להעניק לעובדים רישיון לעבודה בגובה אותו יש לחדש כל שנתיים. עבודה ללא רישיון זה לא רק שהיא מסוכנת, אלא גם העובד או מעסיקו יוכלו לקבל קנס באם העבודה מתבצעת בגובה ללא רישיון זה.

מתקני עבודה נפוצים לעבודה בגובה

יש לא מעט עבודות אותן מבצעים בגובה על מתקנים שונים באתרי בנייה. המתקנים הנפוצים הם – במות הרמה, סלי הרמה, פיגומים, מעלית הרמה, מנוף, סל הרמה של מלגזה, חבלי סנפלינג, סולמות ועוד.

למעשה, כל עבודה המתבצעת מעל 2 מטרים מעל פני האדמה או מעל חלל של 2 מטרים מחויבת להיעשות רק עם החזקת רישיון לעבודה בגובה וכמובן העבודה עצמה חייבת להיעשות על פי תקן ובטיחות שנקבעו בתקנות החוק.

במידה והעבודה אינה מתבצעת על פי התקן הנדרש, עלולות לקרות תאומות הרות גורל ולצערנו אנו שומעים על לא מעט אסונות באתרי בנייה כתוצאה מעבודה שלא על פי דרישות התקן.

תקנות עבודה בגובה נקבעו בשנת 2008 והם כוללות את תקנות הבטיחות ואת כללי העבודה כגון – שימוש בבולם נפילה, עבודה עם סולם יציב, חבישת קסדה, ריתום בטיחותי בעת עבודה כל חבלי סנפלינג ועוד מיני רבים.

מעבר לקורס אותו עוברים עובדים המעוניינים לעבוד בגובה, שזהו קורס עשיר בו מועבר בצורה מקצועית את כל תקנות הבטיחות בחוק, על כל עבוד לחדש את הרישיון ולהגיע כל שנתיים לריענון של כללי הבטיחות והתקנות ובכך לעבוד בצורה בטיחותית יותר.

דבר זה נועד כדי לחדד את התקנות לעובדים וללמד אותם את התקנות החדשות שנכנסו לחוק במהלך השנים, הרי התקנות משתנות מפעם לפעם ועליהם להכיר אותן.
מעוניין בעבודות בגובה מכל סוג צור עימנו קשר כאן

מה קראנו עד עכשיו?

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים בנושא:
צביעה חיצונית בסנפלינג לעומת פיגומים
צביעה חיצונית בסנפלינג לעומת פיגומים

עבודת צביעה, מתחלקת במקרים רבים לשני חלקים. צביעה פנימית, כזו המתבצעת בתוך המבנה, וצביעה חיצונית כזו המתבצעת בחזית המבנה. כשמחליטים לצבוע מבנה מסוים בחלקו החיצוני, אזי שיש צורך לבחון בין שתי אופציות לאופן בו זה יתבצע. עבודה בסנפלינג או

להמשך קריאה »
יתרונות עבודה בסנפלינג לשיפוץ חיצוני
יתרונות עבודה בסנפלינג לשיפוץ חיצוני

תהליך שיפוץ של מבנה מחייב תכנון מוקדם, שימוש באמצעים מגוונים, וכן הוא דורש התאמות רלוונטיות למבנה בו מתבצע השיפוץ. לכן, במקרים מסוימים הוא ייערך באמצעות עבודות בגובה, קרי עבודה באמצעות סנפלינג. הרעיון של עבודות בגבוה הוא איננו חדש. מאז

להמשך קריאה »
איך מנקים חלונות בגובה ומה הן הסכנות
איך מנקים חלונות בגובה ומה הן הסכנות

ניקוי חלונות בגובה יכול להיות משימה מאתגרת ומסוכנת, אך חיוני לשמור על הניקיון והאסתטיקה של המבנה. בין אם אתם גרים בבית רב קומות או עובדים בבניין משרדים רב קומות, יש חשיבות מכרעת ללמוד כיצד לנקות חלונות בגובה בבטחה. מאמר

להמשך קריאה »